Ashtanga vinyasa jóga

„Ashtanga jóga“ je označením pro tradiční indický komplex učení, jehož součástí je mimo jiné cvičení ásan, pránajámy, studium Yogasuter a meditace.Ashtanga vinyasa jóga je označení šesti souborů ásan (jógových pozic) pro různé stupně pokročilosti. V každé sérií je přibližně 70 ásan seřazených tak, aby nás jedna po druhé připravily na náročnější, klíčové pozice. Všechny ásany jsou propojené tzv. vinyasou – souborem pohybů, ve který se tělo prohřívá a posiluje. Ashtanga vinyasa je proto řazena mezi dynamické a fyzicky náročnější formy jógy. Propojuje rozvoj flexibility
a současně síly a směřuje k dokonale uvědomělému a kontrolovanému ovládání těla. Existují zde varianty pro různě pokročilé cvičící. Doporučuje se především mladým lidem a lidem, kteří rádi sportují a je skvělým doplňkem pro gymnasty, akrobaty, horolezce a všechny, kteří se pohybem intenzivněji zabývají. V lekcích se zaměříme na první sérií, tzv. „yoga chikitsa“, což v sanskrtu znamená „jógová terapie“, je určena pro očistu a ozdravení těla. Ashtanga vinyasa jóga má kořeny hluboko do minulosti. Za to, že se jí nyní můžeme věnovat i u nás na západě, vděčíme především Pattabimu Joisovi, který se ashtanze celý život věnoval a zpracoval ji do souborů, které jsou nyní praktikovány po celém světě.

 

UPOZORNĚNÍ: Všechny cvičební lekce jsou určeny zdravým lidem. Účastí na lekci každý v plném rozsahu odpovídá za svůj zdravotní stav a způsobilost ke cvičení. Jakákoli rizika a případné škody s tímto spojené nese výhradně účastník cvičení.

KDE NÁS NAJDETE

Santosha

Yoga Studio z. s.

Porubská 673/74
708 00 Ostrava-Poruba

 

Autobusová zastávka Oblouk (bus č. 40, 43, 45, 65) a vzdálenější zastávka Dělnická (bus č. 37)

KONTAKT

Telefonicky ve všedních dnech

od 9:00 do 19:00

+420 739 292 220

Email: yoga@santosha.cz

Bc. Renáta Bubeníčková

Manažerka studia

Komunikace s klienty a lektory

Email: renata@santosha.cz

Tereza Galliková

PR, organizace akcí

Email: tea@santosha.cz

Markéta Antoníčková

Zakladatelka studia

a předsedkyně spolku

Certifikovaná lektorka jógy

Kontakt: 731 515 598

Email: marketa@santosha.cz

ÚDAJE

IČ: 046 90 877

Bankovní spojení: 9131836001/5500

© 2016 Studio Antoníček. Všechna práva vyhrazena.