Denisa Sváková

RADŽA JÓGA

Milí přátelé. Jmenuji se Denisa Sváková, je mi 37 let. Jógou se zabývám šestým rokem. Nejprve jsem jí chodila cvičit, neboť jsem měla určité zdravotní problémy. Když se můj zdravotní stav začal zlepšovat, nemohla jsem přestat přemýšlet nad tím, jak je možné, že systém starý téměř 5000 let může dokázat to, co mnoho lékařů, které jsem do té doby navštěvovala, nedokázalo. Začala jsem tedy o józe přemýšlet hlouběji a později si uvědomila, že se nejedná jen o cvičení. V hodinách jsem často pokládala svým učitelům, otázky, na které jsem si nedokázala odpovědět. Ovšem odpovědi jsem se dočkala jen zřídkakdy. Začala jsem proto chodit do školy. Navštěvovala jsem Školu jógy Karakal ve Frýdku – Místku. Zde jsem potkala svého učitele, Zdeňka Šebestu a také svou učitelku, neuvěřitelně láskyplnou Lenku Kovalovou. V hodinách se mi postupně dostávalo odpovědí na mé otázky, ba co víc, celý tento systém mi začínal být jasnější a jasnější. Složila jsem tedy zkoušky Cvičitele jógy III. třídy a později i Cvičitele jógy II. třídy. A tak se i stalo, že na popud svých učitelů jsem jógu začala učit. Jsou to téměř tři roky a mým velkým přáním je, v této nádherné práci pokračovat.
V mých hodinách předávám dál to, co jsem se naučila. Jsem neskutečně šťastná, že mohu učit pod křídly Karakalu, neboť zkušenosti, které jsem zde získala, jsou nenahraditelné. Jedná se o mnohaleté zkušenosti mých učitelů a já cítím povinnost, se s Vámi o ně podělit.
Pokud těchto pár řádků způsobí , že se přeci jen rozhodnete „to“ Vyzkoušet, budu velmi ráda a už teď se na Vás těším.
Jóga nám dává možnost, poznat sami sebe a tím i lépe rozumět přírodním zákonům. Je potom mnohem snadnější prožívat svůj život plnohodnotně. Chápat, že je jen na nás, jak budeme žít.
Ať už Vás k nám Vaše kroky přivedou, či ne, přeji Vám jen to nejlepší.
S Láskou Denisa