top of page

Sound & Therapy
Práce s hlasem a starodávná umění léčení zvukem – Japonsko-Kotodama, Indie, Egypt

JITKA ZÁTHURECKÁ

NEDĚLE 10. 12.
9:30-18:00 h

Tajemství  magie zvuku je staré jako lidstvo samo. Podle dávných učení byl svět stvořen zvukem, tónem, slovem. Nejstarší tradiční učení pracovala se zvukem jako s tajným věděním, které bylo předáváno od úst mistra k uchu žáka. Posledních několik desetiletí je umožněno tato učení (nebo jejich části) předávat  dále lidem, kteří o to projeví živý zájem.


K prastarým učením o zvuku patří japonské učení KOTODAMA , učení indických Véd a egyptské učení o zvuku a práci s energetickými centry.


Vědění našich předků bylo neuvěřitelně bohaté, plné univerzální moudrosti, propojeno a podloženo přesnými fyzikálními a matematickými vzorci v souvislosti s posvátnou geometrií.


Pojďme spolu nahlédnout do moudrosti dávných civilizací týkající se práce se zvukem, tóny, hlasem a přenést tuto zkušenost do svých životů na hmotné úrovni – pracovat budeme samostatně a ve skupinách, zažijeme vliv zvuku, hlasu na naše tělo, budeme pracovat s pěti dimenzemi – vokály… a s tím souvisejícími změnami v našich životech. Celý seminář můžeme brát jako hru, práce s hlasem nás překvapí, pobaví, zpomalí a zejména vrátí k nám samotným.


 

CENA: 1 650 Kč


REZERVACE: v našem rozvrhu nebo emailem na adresu yoga@santosha.cz


 

MUDr. JITKA ZÁTHURECKÁ

Téma sebepoznání se prolíná celým mým životem. Patří k němu vnitřní radostný vztah k józe, se kterou jsem se setkávala již na studiích a mnohokrát se k ní opět vracela. Společně s jógou přišly otázky a odpovědi týkající se základních životních pravd. Tento proces pokračuje a připomíná velkou barevnou řeku plnou pohybu, zvuků, tónů, klidu a ticha, které v sobě obsahuje všechny tóny.

Ke každodenní práci s klienty v rámci klasické medicíny se postupně přidávaly zkušenosti s alternativními způsoby léčby jako Dornova metoda  (lektoři J. Púry  a Z. Prouzová), SM systém (Bc. R. Škrabalová), Reflexní terapie (P. Vlček), Kurz tibetské medicíny (Ladakh 2019) a v posledních letech také Léčení zvukem a práce s hlasem, jako mocným prostředkem k nalezení a léčení sebe sama i druhých (německý lektor K. Grunick a brazilská lektorka Komala de Amorim). Kouzlu, síle a současně úžasné jemnosti a barevnosti hlasu, který je pro každého zcela individuální,  se věnuji s velkou radostí a nadšením.bottom of page