top of page

Yoga & Meditation
Yin Yoga Workshop
MERIDIÁNOVÁ SÉRIE

MARKÉTA ANTONÍČKOVÁ

NEDĚLE 2. 4., 7. 5., 25. 6.
Od 17:00 do 19:00

Yin Yoga propojuje klasickou indickou jógu a koncept tradiční čínské medicíny. Jde o krásnou, ale ne úplně snadnou, tichou a klidnou meditativní praxi. Je to styl, který nám umožní objevit a prozkoumat náš vnitřní prostor. Nejdříve musíme najít klid a uvolnění v ásaně a pak v ní v tichosti spočinout. Všechno se otevře a přijde přímo k nám.


Tradiční čínská medicína pracuje s konceptem pěti elementů, které na sebe vzájemně působí. Ke každému elementu přísluší dva tělesné orgány. Jeden je zastoupen jinovou energii a druhý jangovou. Jednotlivé elementy se pojí také k ročním obdobím a každému měsíci přísluší jeden orgán v těle s jeho energetickou drahou – meridiánem. V daném měsíci je doporučeno pečovat o daný orgán a posilovat tak jeho energii. V každém z workshopů se budeme jednotlivým orgánům a jejich energetickým drahám věnovat tak, abychom je jógovou praxí stimulovali a harmonizovali.


Yin jóga, je vhodná pro všechny, bez ohledu na zkušenosti s jógou, na flexibilitu či věk. Přináší nám do života jinový princip, který nám pro náš uspěchaný životní styl a každodenní aktivity schází. Všechno kolem se velice rychle ubírá kupředu, a právě Yin jóga nám dává příležitost zastavit se, zklidnit, vnímat a radovat se. Možnost vyvážit náš životní rytmus.


TERMÍNY:

12.2. ELEMENT VODA - PRAXE NA PODPORU LEDVIN A MOČOVÉHO MĚCHÝŘE

12.3. ELEMENT DŘEVO -  PRAXE PRO SPRÁVNOU FUNKCI ŽLUČNÍKU

 2.4. ELEMENT DŘEVO – PRAXE PRO PODPORU JATER

7. 5. ELEMENT OHEŇ – PRAXE PRO POSÍLENÍ SRDCE

25.6. ELEMENT OHEŇ – PRAXE PRO TENKÉ STŘEVO


ČAS: 17:00-19:00


CENA ZA WORKSHOP: 390 Kč


REZERVACE: skrze rozvrh lekcí nebo emailem na adresu yoga@santosha.cz

bottom of page