top of page

Yoga & Therapy
Seminář
Jógová terapie I

MARKÉTA ANTONÍČKOVÁ

SOBOTA 25. 3., 15. 4., 13. 5.,
NEDĚLE 18. 6.
Od 9:00 do 12:00

Série pěti praktických seminářů věnovaných úvodu do jógové terapie, která představuje celostní přístup k člověku. Účinky jógové praxe se odrážejí, jak na fyzickém těle, tak v rovině emoční a energetické.


Každý seminář bude rozdělen do dvou částí. V té první si povíme o principech jógové terapie a o klíčových tématech jógové filozofie. Popíšeme si a vyzkoušíme některé druhy pranayamy – techniky pracující prostřednictvím dechu s naší životní energií – pránou.

Druhá část bude věnována tělu a ásanové praxi. Každý z workshopů bude zaměřen na jeden anatomický celek těla. Postupně projdeme tělo celé, naučíme se jej vnímat v hloubce a vědomě upravovat jeho nastavení tak, aby se náš pohyb stal koordinovaný a funkční. Skrze vlastní prožitek si také prohloubíme schopnost navádění do jednotlivých pozic a korekce v nich.


Seminář je vhodný pro všechny, kteří si chtějí prohloubit vědomosti o józe a posunout se ve své jógové praxi, nebo lektorské práci.


Semináře na sebe volně navazují, ale je možné je absolvovat i jednotlivě, dle vlastní potřeby prohloubení tématu, či práce s danou částí těla. Na závěr obdržíte certifikát o absolvování seminářů v celkové časové dotaci 15 hodin.

 

TERMÍNY:

25.2.     Principy jógové terapie, filozofie. Noha a dolní končetina.                

25.3.     Osm stupňů jógy. Pánev a kyčelní kloub.                   

15.4.      Čtyři cesty jógy. Krk a hlava.                                        

13.5.     Teorie pěti obalů a tří těl. Hrudník a ramenní pletenec.       

18.6.     Pět druhů pránických energií. Ruka a paže.                                       

                                                                              

ČAS: 9:00-12:00


CENA ZA SEMINÁŘ: 660 Kč

bottom of page