Spirální jóga

Tradiční techniky jógy, školy B. K. S. Iyengara, v souladu se spirálními principy a funkční anatomií lidského těla. Jógová škola, jejímiž zakladatelkami jsou MUDr. Marcela Mikešová a Mgr. Kamila Neumannová. Obě lektorky absolvovaly učitelské studium Iyengar jógy a studijní pobyt

v Iyengarově institutu v Púně v Indii.
Spirální JÓGA  propojuje zdravotní aspekty Iyengar-jógy s pohybovým konceptem SPIRALDYNAMIK® a systémem myofasciálních (funkčních svalovovazivových) a energetických linií, tj. jóga rozšířená o znalosti správného postavení a práce jednotlivých částí a koordinačních celků lidského těla. K preciznímu provedení jógových ásan využívá bohaté škály jógových pomůcek.
Cvičení spirální jógy je typické individuálním přístupem, proto je vhodné pro všechny věkové kategorie, pro muže i ženy. Zlepšuje fyzickou i psychickou kondici, zvyšuje ohebnost a celkově posiluje. Zaměřuje se především na zpružnění a zpevnění páteře a velkých kloubů, a tím podporuje správné držení těla a správné dýchání. Pomáhá při bolestech zad, při problémech s páteří

a klouby, při migrénách, dýchacích a oběhových onemocněních a při napravování dalších „civilizačních“ neduhů. Její cvičení je dobré pro všechny, kteří potřebují duševní a tělesné uvolnění a regeneraci. Je vhodné i jako doplněk a kompenzace sportu. Vede k celkové harmonizaci těla

i duše pro spokojený život.

Cvičební pomůcky:
Pomůckami si například nastavujeme délku paží. V sedech podkládáme pánev při ztuhlých kyčlích, nebo nás učí správnému pohybu - směru pohybu určité části těla.
Základní sada pomůcek, které používáme při cvičení, obsahuje neklouzavou podložku, čtyři pěnové bločky, 2 cihličky, jednu deku a jeden popruh.
Dále využíváme válcové polštáře, stěny, židle, závěsy ze zdi, zátěžové pytle, relaxační sáčky na čelo a oči a další pomůcky.
 

Více zde: www.spiralni-joga.cz

UPOZORNĚNÍ: Všechny cvičební lekce jsou určeny zdravým lidem. Účastí na lekci každý v plném rozsahu odpovídá za svůj zdravotní stav a způsobilost ke cvičení. Jakákoli rizika a případné škody s tímto spojené nese výhradně účastník cvičení.

KDE NÁS NAJDETE

Santosha

Yoga Studio z. s.

Porubská 673/74
708 00 Ostrava-Poruba

 

Autobusová zastávka Oblouk (bus č. 40, 43, 45, 65) a vzdálenější zastávka Dělnická (bus č. 37)

KONTAKT

Telefonicky ve všedních dnech

od 9:00 do 19:00

+420 739 292 220

Email: yoga@santosha.cz

Bc. Renáta Bubeníčková

Manažerka studia

Komunikace s klienty a lektory

Email: renata@santosha.cz

Tereza Galliková

PR, organizace akcí

Email: tea@santosha.cz

Markéta Antoníčková

Zakladatelka studia

a předsedkyně spolku

Certifikovaná lektorka jógy

Kontakt: 731 515 598

Email: marketa@santosha.cz

ÚDAJE

IČ: 046 90 877

Bankovní spojení: 9131836001/5500

© 2016 Studio Antoníček. Všechna práva vyhrazena.