top of page

Markéta Antoníčková

lektorka, zakladatelka studia

​Jóga a její filozofie mě přitahovala již dávno, v roce 2005 jsem se jí začala věnovat intenzivněji. V letech 2010-2012 jsem absolvovala v Domě jógy v Hlavici dvouleté studium Jóga v širších souvislostech s využitím poznatků spirální dynamiky a myofasciálních řetězců.

V letech 2018-2021 jsem měla to štěstí studovat filozofii, kineziologii, ajurvédu, jógu a jógovou terapii pod vedením Jiřího Čumpelíka, Jitky Malé, Václava Lepičovského, Anny Hogenové, Petra Pletichy a dalších pedagogů na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy.


Zároveň je mou velkou láskou meditativní YIN YOGA, kterou jsem vystudovala pod laskavým vedením učitelů Sebastiana Pucelle a Murielle Burellier.


V současné době stále studuji jógovou terapii pod vedením Jiřího Čumpelíka. Jiří je fyzioterapeut, pedagog, jogín. Tradiční jógové principy obohacuje o medicínské poznatky především z oboru vývojové kineziologie. V ásanové praxi se specializuje na vztah dýchání a postury (aktivního udržování polohy těla). Dr. Jiří Čumpelík společně s Doc. Františekem Véle vyvinuli systém spinálních cviků - soubor cvičení, zaměřený na rotační uvolnění páteře, uvolnění a protažení svalů a hlubokých struktur těla.


Věnuji se terapeutickým, důsledně propracovaným jógovým systémům. Kladu důraz na správné provádění ásán (jógových pozic) s plynulým dechem a respektováním možností vlastního těla. Lekce vedu celistvě v duchu klasické jógové stezky. Ásanová praxe je propojena s pránájámou, jógovou filozofií a meditací.


Má vlastní jógová praxe je nejen ta aktivní na podložce, ale představuje pro mě z velké míry také další studium a samostudium. Absolvuji pravidelně kurzy jógy, ájurvédy, masáží a dalších oborů, jak s českými, tak zahraničními učiteli. Momentálně se těším na navazující studium Spirální jógové terapie v Domě jógy v Hlavici (2024-2025).  


Jsem držitelkou licence I. třídy v oboru Jóga a jógová terapie.123-456-7890

Markéta Antoníčková

KVALIFIKACE


2024 Yoga Teacher Training For Trauma, Depression and Anxiety (Jessica Fleming) Yoga Alliance


2024 Breathwork TTC (Jessica Fleming) Yoga Alliance


2023 Meditation TTC - Buddhist meditation, Zen meditation, Mindfulness meditation, Yogic meditation (Jessica Fleming) Yoga Alliance


2018-2021 Tříleté studium oboru Jóga a jógová terapie na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy – 750 hodin. Lektor jógy a jógové terapie I. třídy.

2018 Principy zdravého pohybu a jóga jako terapie (Lenka Oravcová) – 42 hodin

2016–2017 Škola reflexní terapie – Reflexní terapie I a II, RT lymfatického systému, RT duše (Petr Vlček)

2015 Yin Yoga TTC Meridiánová teorie a Meditace (Sebastian Pucelle, Murielle Burelliere) – 50 hodin

2013–2014 Nástavbové studium jógy se zaměřením na jógovou terapii (Ivana a Jan Knaislovi) – 180 hodin

2013 Yin Yoga TTC Anatomie (Sebastian Pucelle, Murielle Burelliere) – 50 hodin

2013 Seminář jógové terapie (Harilalji Acharya)

2011 Školení pro cvičitele dětské jógy (Hanka Luhanová, Olga Tajovská) – 18 hodin

2010–2012 Jóga v širších souvislostech - Spirální jóga TTC (Marcela Mikešová, Kamila Neumannová, Lenka Kazmarová) 212 hodin. Lektor jógy II. třídy.

2010 Seminář Dynamické jógy (Godfri Devereux) – 32 hodin

bottom of page