top of page

Spirální jóga

Princip spirály je jak v těle, tak v přírodě silným a nosným motivem. Od šroubovice DNA, přes růst dlouhých kostí, až k ulitě šneka a stéblu trávy. Princip spirály přináší sílu a zároveň také pružnost. Kvality, které vědomě chceme nacházet v našem těle, ale také v naší mysli. Na obě tyto stránky budeme na lekcích Spirální jógy cílit.  

Budeme se učit vnímat tělo v hloubce a jemnosti. V pozicích si uvědomíme důležitost našich opor a možná pak o to více oceníme ty lidské, které máme kolem sebe. Zjistíme, že jakmile vneseme do těla prostor a záměr, začne vše fungovat lehčeji. Uvolní a prohloubí se náš dech a vyrovná tok energie v těle. Změní se naše pohybové návyky a vzorce, rozšíří naše komfortní zóna. Naučíme se sami sebe nejen lépe vnímat, ale také chápat a respektovat. A to často bývá klíčem k pochopení a respektu světa kolem.

Na lekcích budete provázeni nejen slovně, ale také dotekem. Jemné upozornění a navedení v pozici v okamžiku uvolní nevhodné napětí a přetížení, ale také mnohdy pozici jejím správným provedením zintenzivní. Po závěrečné relaxaci však budete odcházet s pocitem propojenosti a spokojenosti.

bottom of page